Advert
Advert
Advert

Ahmet Türk dışarıda, Çakıcı içeride

Hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında tutuklanan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin isteği ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

Ahmet Türk dışarıda, Çakıcı içeride
Advert

İçişleri Bakanlığınca 17 Kasım'da görevden uzaklaştırılan ve Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması çerçevesinde tutuklanan Ahmet Türk'ün avukatları tutuksuz yargılanması için Mardin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine başvurdu.

Sağlık sorunları nedeniyle daha önce tutuksuz yargılanması için çağrılar yapılan ve son olarak İstanbul Adli tıp Kurumu’na gönderilen Ahmet Türk için Adli Tıp kurumunun, ‘Cezaevinde kalabilir’ raporu bugün Mardin Adliyesi’ne gönderildi.

Ahmet Türk’ün avukatları, tahliye edilmesi için Sulh Ceza Hakimliğine başvurdu. Tahliye talebini değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği, Elazığ Cezaevi’nde bulunan Ahmet Türk’ün tahliyesine karar verdi.

Terör destekçisi olduğu aşikar olan elinde Mehmetçik kanı olan  Ahmet Türk, hastalığı sebebi ile çıkabiliyor ama  Alaattin Çakıcı rahatsızlığından dolayı hastane raporları olmasına rağmen gerekli koşullar neden sağlanmıyor?

Vatanı ve ülkesi için, her şeyi göze almasına rağmen ve babasını, amcasının oğlunu şehit veren bir vatansever olan Çakıcı neden tahliye edilmiyor.?

Elinde raporları olan, bir çok defa girimde bulunan Alaattin Çakıcı neden tahliye edilmiyor.

Adalet kefeleri o kadar dengesiz çalışıyor ki; bırakın tahliye edilmeyi, hastaneye yollana Çakıcı "Yer yok"  bahanesiyle  saatlerce araç içerisinde bekletildikten sonra geri yollanıyor.

Unutmayalım ALLAH var!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Rıdvan     2017-02-05 Allattin çakıcının dışarıda olmasından rahatsız olacak veya listesinde çıkınca kafalarına sıkacağı kişilerin korkusudur çakıcının çıkartılmama sebebi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirtaş'a hapis cezası
Demirtaş'a hapis cezası
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi