Advert
Advert
Advert

Çakıcı 'Referandum ile ilgili kararı ne bir kabadayı ne de şaibeli bir insan vermeli'

Bolu F tipi cezaevinde olan Aladdin Çakıcı başkanlık sistemi ve referandum süreci hakkında açıklama yaptı.

Çakıcı 'Referandum ile ilgili kararı ne bir kabadayı ne de şaibeli bir insan vermeli'
Advert

Çakının mektubu şu şekilde ;

28, 29 olacak tarihli ulusal ve yerel medyada "Aladdin Çakıcı referandum ile ilgili ne diyor "başlıklı yapılan haberlere cevabımdır.

Daha evvel de dile getirmiştim dünyanın hiçbir yerinde bir insan diğer bir insanı sevmek zorunda değildir.

 Söz konusu devlet bekası ise düşmanlıklar ve ön yargılar aziz milletimizin selameti için buzdolabında dipfrizde dondurulmasıdır.

 Meclisten geçen yeni anayasa paketi ile ilgili toplumumuza paketin ayrıntıları anlatılmamış açıklanmamıştır.

Anayasanın ilk dört maddesi yeni anayasada güvence altına alınmışsa cumhuriyetin temel değerlerine dokunulmamışsa  aziz Türk milleti için Allah katında hayırlı ise milletimize hayırlara vesile olsun.

Yargının bağımsızlığı anayasada güvence altına alınmışsa özerklik ve federasyona yasal olarak geçit vermiyorsa,  toplumun tüm etnik mozaiğine  yine eşit mesafede davranacaksa, din ve vicdan özgürlüğü güvence altına almış ise hangi sil ya siyasi lider ülkeye bir kral gibi değil, 8.Emevi halifesi Ömer Binabdülaziz  gibi milletin hizmetkarı olacaksa Rabbim ve aziz Türk milleti onun yanında olsun.

79 milyon her bireyin özgür iradesi ile vereceği kararı milletimizin ve devletimizin kaderiyle vereceği kararı bu referandumda kullanacağı "evet ""hayır" oyu vicdanında danışarak özgürce vermelidir.

Ülkemizin ve coğrafyamızın çok zorlu bir süreçten geçiyor.

Referandum ile ilgili kararı ne bir kabadayı ne de şaibeli bir insan vermeli

 Her ülkücü her MHP'ye seçmeni, her Aladdin Çakıcı seven devletin bakası ile ilgili kararını kendi vicdani ile vermelidir.

Demokrasinin özgür iradesi bunu gerektirir.

Referandum ile ilgili kararı ne bir kabadayı ne de şaibeli bir insan vermeli ve kitleleri yönlendirme şansına sahip olmamalıdır.  Ama suç işlemiş bir insan bile vatan sevdalısı olamaz diye de bir kaide yoktur.

Türkiye'deki siyasiler ve kanaat önderlerinin geçtiğimiz bu zorlu süreçte provakatif bazı olayları dolaylı yoldan da olsa yönlendirmesi millete ihanettir . Buna çok dikkat edilmeli.

Pazar günü bir gazetede okudum, Afiş asarken gizli eller insanları kurşunlanmış. bu ülkeyi kaosa sokanlar okyanus ötesi, batı ve yerli işbirlikçi hainlerin bir provokasyonu olma ihtimali göz ardı edilip birileri suçlanmamalıdır.

Oğlum iki defa oy  kullandı. İlk AKP'ye ikinci oy MHP'ye

Üç çocuk babasıyım oğlum İsviçre'de yatılı okulda okuyup eğitimine İngiltere'de devam edip Türkçenin dışında dört ayrı dili ana dili gibi konuşmaktadır.

İngiltere'deki üniversite aracılığıyla Kolombiya Üniversitesi'nden ekonomi mühendisi mühendisi olarak diploma almıştır. Bugüne kadar iki defa oy  kullandı. İlk AKP'ye ikinci oy MHP'ye.

Büyük kızım Fazilet Partisine oy verdi

Büyük kızım iki üniversite bitirmiş tezli mastır yapmış Türkiye'nin geç ressamlarından biri olup,  üniversitede öğretim üyesidir.  Oyunu geçmişte Fazilet Partisine vermiştir.

 Sonraki tüm oyları MHP'ye verdi.

Küçük kızım Aytül uluscıdır.

 Küçük kızım Aytül, Koç Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirip yurtdışında üniversite de sosyoloji dalında mastır yaptı.  Uluslar arası ev içi şiddeti hukuku konusunda doktorasını bitirerek bazı makaleleri yurtdışında yayınlanmıştır.

Ömrünce ulusalcı Atatürkçü olarak oylarını CHP'ye vermiştir.  Uzun yıllar İngiltere'de yaşamasına rağmen tesettürlü olmayıp, kıldığı beş vakit namazında bir tane kaza yapmamıştır.

Bir baba çocuklarının kendi düşünceleri doğrultusunda belirli bir yaşa geldikten sonra ülkenin kaderiyle ilgili asla baskı yapmamalıdır.

 Kendi özgür iradesi ile karar vermesi her babanın ideal olmalıdır.

 

O beni günaha kadar sevmez ben de onu sevmem.

Bazıları "Tayyip Erdoğan'a acaba yakınlaşmak için mesaj mı gönderiyor" diye düşünenlere teessüf ederim.

 O beni günaha kadar sevmez ben de onu sevmem.

Daha evvel ifade ettiğin gibi ortak noktamız devletin bekası. Kalbi Allah'a teslimiyet duygusu dur.

Allah'ın dışında kimseye biat etmem.  O bu kurduğum cümleye kızabilir, kızarsa kızsın hiç önemli değil.  Doğrularına evet yalanlarına yanlışlarına hayır derim.

Yıllarca beni hastane ve cezaevinde öldürmek istediler. Kişi Allah'a teslim olursa, Rabbim onun yanındadır. Bütün kurdukları tezgahları başlarına geçirdim.

15 Temmuz'dan sonra dik duruşa duruş için kendisine teşekkür ettim. Durduğu sürece Rabbim onun yar ve yardımcısı olsun.  Yalnız onun değil devleti için dik duran herkese selam olsun.

Defalarca kendilerine mahkeme huzurunda UYAP üzerinden yazdığım yazılarda bana kurulan tuzaklarda "herkes sizi işaret ediyor" dedim ama hep duyarsız kaldı.

Yukarıda beş sayfalık yazımın içinde yazmış olduğum nefsini ayaklar altına alıp aziz Türk milletinin hizmetkarlığını soyunursa Aladdin Çakıcı'nın söylemesine gerek yok.

 Allah her şeyin en iyisini bilir.

Ben ezelden ebede ülkücüyüm. Partiler kapatılır, sistemde ufak değişiklikler olur, değişmeye Allah kelamadır ve doğru beşeri düşünceler insanlığa hizmet eder,

Demokraside olmazsa olmaz milletin iradesidir. Her oy kullanacak bir vatandaşın birilerinin yönlendirmesiyle değil kendi iradesiyle oyunu vermesi gerekir.

 Referandumda çıkacak sonuç millet iradesine hayır ve evet diyenler saygı duymalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Efe can cenikli     2017-01-31 Ey koca reis Rabbim yar ve yardımcın olsun...
Malik özdemir     2017-01-31 Bizlerin içini okyan düşuncelerimizi dile getiren büyük reise selamlar olsun
Timur     2017-01-31 Takdir ederim...sadece şunu belirteyim .....Alâaddin abi de değerlidir ancak bu sözler tam olarak duygularını ifade etmiyor bence......
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirtaş'a hapis cezası
Demirtaş'a hapis cezası
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi