Advert
Advert
Advert

IŞİD İdlib'e saldırıya hazırlanıyor

Musul ve Telafer’de bulunan 7 bin IŞİD’li Deyr ez Zor ve Rakka’ya geçti.

IŞİD İdlib'e saldırıya hazırlanıyor
Advert

Aileleriyle geçiş yapan teröristlerin arasında Bağdadi’ye bağlı “Halife Ordusu”dan bin 500 kişilik bir grup da bulunuyor. Örgüt İdlib’e saldırı hazırlığı yapıyor.

Musul ve Telafer'de bulunan 7 bin IŞİD'li Irak'ın sınır kasabası Baac üzerinden Deir ez Zor ve Rakka bölgelerine geçti. Humus, Şam, Hama ve Halep kırsalına sevk edilen IŞİD mensuplarının yeni bir saldırı hazırlığında olduğu öğrenildi.

Yeni Şafak'ın bölge kaynaklarından edindiği bilgilere göre, geçişlerin gece 03.00- 05,00 saatleri arasında gerçekleştiği yönünde. Aileleri ile birlikte gece yüzlerce araçlık konvoylar eşliğinde Suriye'ye geçiş yapan teröristler arasında Bağdadi'ye bağlı “Halife Ordusu"na bağlı bin 500 kişilik bir grup da bulunuyor.

İDLİB YÖNÜNDE SALDIRI HAZIRLIĞI

Musul ve Telafer'den Suriye'ye sevk edilen IŞİD mensupları Hanasır-Sifira bölgesinde mevzilenirken örgütün İdlib'e yönelik büyük çaplı bir saldırı hazırlığı yaptığı iddia ediliyor. 7 bin kişilik kuvvetle saldırı planlayan IŞİD muhalif grupların son dönemde bölgede yaşadığı karmaşayı fırsata çevirmek istiyor. Rejim tarafından kontrol edilen ve İdlib'e açılan kapı niteliğinde ki Hanasır'a saldıran IŞİD mensupları kasabada kontrol sağladı.

IŞİD YENİ ASKER SEVK EDİYOR

Suriye Ordusuna ait çok sayıda silah ve cephane ele geçiren IŞİD aynı zamanda rejimin Hama bağlantısını da kesti. Suriyeli muhalifler, İdlib'te son dönem yaşanan karmaşadan faydalanmak isteyen IŞİD'in bölgeye yeni asker ve silah sevkiyatının sürdüğü bilgisini veriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FED: Yakın zamanda faiz artışı yapılabilir
FED: Yakın zamanda faiz artışı yapılabilir
Mersin'de Bylock'u 7 asker adliyeye sevk edildi
Mersin'de Bylock'u 7 asker adliyeye sevk edildi