Advert
Advert
Advert

Kayyum Başkan'dan resmi nikah kampanyası

DİYARBAKIR'ın Hani İlçesi Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilk kez bir çiftin nikahını kıydı.

Kayyum Başkan'dan resmi nikah kampanyası
Advert

İlçede resmi nikahı yaygınlaştırmak için kampanya başlatan Yazıcı, bundan sonra tüm nikahları bizzat kıyacağını açıkladı.

Diyarbakır'ın Hani İlçesi Belediye Başkanlığı'na kayyum olarak atanan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, göreve geldikten sonraki ilk nikahını kıydı. Kırmızı cübbe giyerek 23 yaşındaki Muzaffer ve 21 yaşındaki Şirin Tarhan çiftinin nikahını kıyan Yazıcı, nikah defterini ise geline verdi. Hani Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleşen nikah töreninin ardından evlilik cüzdanını gelin Şirin Tarhan'a veren Yazıcı, genç çifte mutluluklar diledi. Yazıcı Hani İlçesine bağlı Kuyular Mahallesi'nde oturan Muzaffer ve Şirin Tarhan çiftine günün anısına çeyrek altın ve mutfak çeyiz seti hediye etti. Nikah töreni öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı,“Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" dedi.

Belediye Başkanı Yazıcı ayrıca ilçede resmi nikahı yaygınlaştırmak için bir kampanya başlattıklarını duyurdu. Bundan sonra başvuru yapan herkesin nikahını bizzat makamında kıyacağını belirten Yazıcı, evli olup resmi nikahı olmayan vatandaşları kampanyaya katılmaya davet etti.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirtaş'a hapis cezası
Demirtaş'a hapis cezası
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi