Advert
Advert
Advert

Kıbrıs görüşmelerinde masa dağıldı

KKTC ve Rum tarafı arasında devam eden, İngiltere, Yunanistan ve Türkiye'nin de garnatör olduğu 20 aydır devam eden müzakereler krizle sonuçlandı!

Kıbrıs görüşmelerinde masa dağıldı
Advert

Bir süredir Rum yönetiminin Enosis kararına KKTC'den tepkiler yükseliyordu.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan düzeyinde defalarca eleştirilen Enosis kararınin, geri çekilmesi, Rum Cumhurbaşkanı Anastasiandis'in konuya bir nokta koyması istenmişti.

Fakat Rum kesiminden bir cevap gelmedi.

BUGÜN BULUŞTULAR

Bugün durumu görüşmek üzere ara bölgede bir araya geldi. Ancak görüşme krizle sonuçlandı.

"KAPIYI ÇARPTI, ÇIKTI!"

Rum lider Nikos Anastasiadis, elinde 5 sayfalık bir listeyle KKTC lideri Mustafa Akıncı'ya taleplerini sunduktan sonra kapıyı çarparak çıktı.

AA'nın haberine göre KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde yapılan liderler görüşmesinde Rum lider Anastasiadis'in büyük bir öfkeyle "Söyleyecek bir şeyim yoktur" dediğini ve kapıyı sert bir şekilde vurarak çıktığını söyledi.

AKINCI: BUNU KABUL EDEMEYİZ!

Akıncı "... Anastasiadis kapıyı sert bir şekilde vurup gitti. Bardağı taşıran bir davranış. Bu saygısızlığı kabul etmemiz mümkün değil...” dedi.

DÜN DE YARDIMCILARI GÖRÜŞMEMİŞTİ

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in görüşme altyapılarını hazırlayan müzakereciler Özdil Nami ve Andreas Mavroyannis'in de 14 Şubat'ta planlanan görüşmesi yapılmamıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nusaybin'in iki mahallesinde sokağa çıkma yasağı
Nusaybin'in iki mahallesinde sokağa çıkma yasağı
El Bab'da 110 DEAŞ hedefi vuruldu, 14 terörist öldürüldü
El Bab'da 110 DEAŞ hedefi vuruldu, 14 terörist öldürüldü