Advert
Advert
Advert

Semih Yalçın 'hayır'cılara 'içi boş fıçılar' dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “hayır”cılara “içi boş fıçılar” dedi.

Semih Yalçın 'hayır'cılara 'içi boş fıçılar' dedi
Advert

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın , başkanlık sistemini getiren anayasa referandumuna ilişkin “hayır” oyu vereceğini açıklayan ülkücüleri hedef aldı. Yalçın’ın “MHP ve Ülkücü Hareket, siyaset denizinde rotasından sapmadan ilerlerken beyhude ağırlık yapan safraları ve içi boş fıçıları bırakıp yoluna devam etme kararlılığındadır” ifadelerini kullandı.

“HİZİPLER VE KÜÇÜK ÇIKAR GRUPLARI”

“Nefislerine yenilenler, başka çekim güçlerinin etkisi altında kalarak bağlılıklarını sorgulamaya başlayanlar, camiamızdan kopmuşlardır” diyen Semih Yalçın, “Çeşitli gerekçelerle maşeri vicdandan kendini soyutlayanların çoğu zamanla hüsran ve pişmanlık yaşamışlar, girdikleri çıkmazdan kurtulmak için hamle yaptıklarındaysa artık Ülkücü Hareketle doku uyuşmazlığına düştüklerini yeisle görmüşlerdir. Bunun neticesinde, kendilerine ahlak dışı savunma mekanizmaları oluşturmuşlar, hizipler ve küçük çıkar grupları kurmaya veya bunlara katılmaya teşebbüs etmişlerdir” ifadelerini kullandı.

Milliyetçiliği ayaklar altına alan, Türk’ü, Anayasasının ilk 4 maddesini açık bir dille hedef alan AKP ile Başkanlık için anlaşan Balgat yönetiminin ‘hayır’ diyen Ülkücüleri çıkarcılıkla suçlaması dikkat çekerken, Yalçın sözlerine şöyle devam etti:

“İÇİ BOŞ FIÇILAR”

“Binlerce şehit veren, en ağır badirelerden geçip bugünlere ulaşan kutlu bir davanın kanla, alın teriyle, zahmet ve mihnetle yoğurulmuş nimetlerinden yararlanarak geldikleri mevkilerde liyakatsizlik gösterenler, kendi yetersizlik ve zavallılıklarına kılıf aramakla sadece daha da küçülmüşlerdir” diyen Semih Yalçın açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“MHP ve Ülkücü Hareket, siyaset denizinde rotasından sapmadan ilerlerken beyhude ağırlık yapan safraları ve içi boş fıçıları bırakıp yoluna devam etme kararlılığındadır.”

“HAYIR”CI ÜLKÜCÜLER NE DEMİŞTİ

MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya ve Ülkü Ocakları eski genel başkanları, anayasa değişiklik teklifiyle ilgili milletvekillerine çağrı yapmıştı. Yapılan çağrıda "Vicdanlarının ve hür iradelerinin sesine kulak vermelerini ve doğacak vebale ortak olmamalarını tavsiye ediyoruz" denilmişti. BU çağrıda Ülkü Ocakları eski genel başkanları İrfan Özcan, Müsavat Dervişoğlu, Alişan Satılmış, Suat Başaran, Azmi Karamahmutoğlu, Ulvi Batu, Mustafa Hakan Ünser, Servet Avcı ile Harun Öztürk’ün imzalarının yer alması ses getirmişti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan     2017-02-06 Unutmayın ülkücüler bu ihanetin cevabını HAYIR LA verecek ve siz yönetimi terk edeceksiniz.
Aydın TAHA     2017-01-31 Sonuna kadar H A Y I R kardeşim. Seninde MHPliginden şüphe ediyorum
Ramazan Ayhan     2017-01-30 Terbiyeni takın Devlet bahceliye ve Ülgücülere hakaretten sonra gittiniz Akp ye destek verdiniz.Acaba bizmi içibos fıci senmi boş fıci dönekler
Ekrem.Gülcan     2017-01-30 Vatanım m..illetim için hayır diyorum..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Demirtaş'a hapis cezası
Demirtaş'a hapis cezası
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi
Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in heykeli dikildi